Atkārtotā apstiprināšana. Iekšējās kārtības noteikumi, pirmās palīdzības sniegšanas Sūdzību iesniegšanas kārtība


Iekšējās kārtības noteikumi izglītojamajiem, Izglītojamo sūdzību iesniegšanas un izskatīšanas kārtība.

IEKŠĒJAIS NORMATĪVAIS AKTS Nr.4.3.7.

APSTIPRINĀTS

ar Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas

direktora rīkojumu direktora rīkojumu Nr. JNTV/1-9/24/24 no 28.10.2024.

Iekšējās kārtības noteikumi izglītojamajiem

 

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 72.panta pirmās daļas 2.punktu;

Izglītības likuma 36.panta trešo daļu, 54., 55., 56., 57., 58. pantiem,

Vispārējās izglītības likuma 10.panta 3.daļas 2.punktu.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta pirmo daļu,

Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas Nolikuma

no 2017.gada 26.aprīļa 13.,17., 34., 54. punktu;

MK noteikumiem Nr. 480 no 26.07.2016

 

  1. Vispārīgie noteikumi

1.1.      Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas (turpmāk tekstā – SKOLA) izstrādātais iekšējais normatīvais akts “Iekšējās kārtības noteikumi izglītojamajiem’’ paredzēts, lai veidotu vienotu izpratni un pieeju kārtības nodrošināšanai SKOLĀ un radītu optimālus apstākļus SKOLAS mērķu sasniegšanai.

1.2.      Mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiks, kā arī rudens, ziemas un pavasara brīvdienas, tiek noteikts katru gadu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

1.3.      Mācības izglītojamajiem notiek individuāli vai klašu grupās tālmācības vidē Moodle.

1.4.      Iestājoties SKOLĀ izglītojamais tiek iepazīstināts ar sekojošiem tālmācības mācību rīkiem: Moodle, e-klase, uzdevumi.lv, letonika.lv, maconis.lv un darbību tajos.

2.      Informācija un noteikumi, ar kuriem jāiepazīstas katram izglītojamajam

2.1.      Pirmreizēju iepazīšanos ar SKOLAS iekšējās kārtības noteikumiem un izglītojamo sūdzību iesniegšanas un izskatīšanas kārtību izglītojamais apliecina ar parakstu iestāšanās iesniegumā stājoties SKOLĀ.

2.2.      Turpmāk katru gadu septembrī pirmo reizi ieejot mācību vidē Moodle, izglītojamais atkārtoti iepazīstas ar 2.1. punktā minētajiem noteikumiem un apliecina šo faktu ieliekot ķeksīti kvadrātā aiz noteikumiem.

2.3.       Izglītojamais tiek iepazīstināts:

2.3.1.  ar ekskursijas vadītāja palīdzību par drošības noteikumiem ekskursijās pirms katras ekskursijas;

2.3.2.  ar pasākuma atbildīgās personas palīdzību par drošības noteikumiem SKOLAS organizētajos sporta u.c. pasākumos pirms katra pasākuma;

2.3.3.  stājoties skolā ar individuālo mācību līdzekļu sarakstu izglītības programmu īstenošanai, ko jānodrošina nepilngadīgo izglītojamo vecākiem vai pilngadīgajiem izglītojamajiem Jelgavas novada Tālmācības vidusskolā (skat. pielikumu).

3. Izglītojamo tiesības

3.1.   Izglītojamajiem ir tiesības uz:

3.1.1.     valsts un pašvaldības apmaksātu pamata un vidējo izglītību;

3.1.2.     informāciju par tālmācības vidi Moodle lietošanu;

3.1.3.     kvalitatīvu apmācību;

3.1.4.     vērtējuma saņemšanu par nosūtīto pārbaudes darbu 7 darba dienu laikā, par radošo darbu 10 darba dienu laikā no brīža, kad pedagogam nosūtīts pārbaudes darbs;

3.1.5.     nodrošinātu veselības un dzīvības aizsardzību SKOLĀ un SKOLAS organizētajos pasākumos;

3.1.6.     informāciju par visiem ar izglītošanos saistītiem jautājumiem;

3.1.7.     savlaicīgu informāciju par pārbaudes darbiem;

3.1.8.     motivējošu savu mācību sasniegumu novērtējumu;

3.1.9.     savu radošo spēju attīstīšanu;

3.1.10. iespēju pārstāvēt SKOLU dažāda mēroga pasākumos, konkursos, olimpiādēs, skatēs, sacensībās;

3.1.11. argumentētiem priekšlikumiem SKOLAS dzīves pilnveidošanā;

3.1.12. piedalīšanos SKOLAS jauniešu pašpārvaldē.

4.      Izglītojamo pienākumi

4.1. Iepazīties ar mācību grāmatu izsniegšanas kārtību SKOLAS mājas lapā https://www.jntv.lv/  sadaļā “Bibliotēka” un nepieciešamības gadījumā tās pieprasīt.

4.2.       Reģistrēties tālmācības vidē Moodle:

4.2.1.      atvērt saiti: talmaciba.nvsk.lv

4.2.2.      ievadīt savu personas kodu;

4.2.3.      ievadīt sākotnējo paroli “changeme”;

4.2.4.      ievadīt visu pieprasīto informāciju par personu un nomainīt paroli;

4.2.5.      norādīt personificējamu e-pastu. Ja tāda nav, tad to izveidot.

4.3.       Sistemātiski mācīties, regulāri apmeklējot tālmācības vidi Moodle, un veikt mācību darbu atbilstoši nedēļām.

4.4.       Pieslēgties tiešsaistes stundām datorā, ar kameru un mikrofonu. Pamatskolas posmā pieslēgšanās tiešsaistes stundām mobilajā telefonā, planšetē u.c. līdzīgās ierīcēs nav atļauta, vidusskolas posmā nav vēlama. Ja izglītojamajam rodas tehniskas problēmas ar datoru, kameru vai mikrofonu, nekavējoties par to ziņot klases audzinātājam vai administrācijas darbiniekiem, kuri dos norādījumus par tālāko rīcību.

4.5.       Nepilngadīgiem izglītojamajiem:

4.5.1.      tiešsaistes stundām pieslēgties obligāti. Saslimšanas gadījumā lūgt vecākus par to informēt klases audzinātāju. Pēc audzinātāja pieprasījuma iesniegt kavējumu attaisnojošu ārsta zīmi.

4.5.2.      no tiešsaistes stundas atslēgties tad, kad priekšmeta skolotājs ir devis atļauju.

4.5.3.      mācību sistēmu MOODLE apmeklēt katru darba dienu mācību semestra laikā.

4.6.       Pilngadīgajiem izglītojamajiem mācību sistēmu MOODLE apmeklēt ne retāk kā reizi nedēļā. Ja nav iespējams darba vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ strādāt Moodle vidē saskaņā ar stundu sarakstu, tad, informējot par to klases audzinātāju, veikt mācību darbu citā sev pieejamā laikā.

4.7.       Visiem izglītojamajiem, kuri nav piedalījušies tiešsaistes stundās, noskatīties stundas ierakstu pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā divu nedēļu laikā.

4.8.       Nokārtot ieskaites un pārbaudes darbus Moodle vidē pēc norādītā pārbaudes darbu grafika vai izņēmumu gadījumā, kā noteikts pedagoģiskās padomes sēdes lēmumā.

4.9.       Nokārtot eksternāta eksāmenus mācību semestra laikā no iestāšanās brīža SKOLĀ, bet tiem izglītojamajiem, kas iestājas SKOLĀ pēc 1. septembra – atbilstoši Uzņemšanas komisijas sēdes protokola lēmumam.

4.10.   Ja izglītojamais nenokārto eksternāta eksāmenus semestra laikā, tad rakstīt iesniegumu SKOLAS direktorei ar lūgumu pagarināt eksternāta eksāmenu kārtošanas laiku.

4.11.   Obligāti atbildēt uz pedagogu telefona zvanu iespējami ātri.

4.12.   Ilgstošas prombūtnes gadījumā (ja MOODLE mācību vidi nav iespējams apmeklēt ilgāk par nedēļu - komandējums, ilgstoša slimība, bērna ārstēšanās slimnīcā u.c.) nekavējoties par to ziņot klases audzinātājam.

4.13.   Būt disciplinētam un pieklājīgam kontaktējoties ar pedagogiem.

4.14.   Nelietot necenzētus vārdus un izteicienus.

4.15.   Nepieļaut vardarbības izpausmes SKOLĀ (fiziskā, emocionālā un psiholoģiskā ietekmēšana, seksuālā un kibervardarbība, izglītojamo un SKOLAS darbinieku pazemošana).

4.16.   Ziņot SKOLAS administrācijai, ja izglītojamais kādas personas darbībā saskata draudus savai un citu personu drošībai.

4.17.   Sazināties neskaidrību gadījumos ar pedagogiem telefoniski vai rakstot e-pastu.

4.18.   Ierasties SKOLĀ svinīgi tērptiem uz Valsts pārbaudes darbiem un SKOLAS noteiktajiem svinīgajiem pasākumiem.

4.19.   Piedalīties SKOLAS rīkotajos PASĀKUMOS (klases stundas), kuri noteikti Ministru Kabineta noteikumu Nr. 480 IV. Daļas 12. un 13.punktos:

4.19.1.  piedalīties tiešsaistēs:

Lāčplēša dienai veltītajā pasākumā, Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītajā pasākumā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajā pasākumā, Eiropas dienai veltītajā pasākumā.

4.19.2. iepazīties ar mācību vidē ievietotajiem materiāliem:

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltītajā pasākumā, Nacisma sagrāves dienai veltītajā pasākumā, Darba svētkiem veltītajā pasākumā, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienai veltītajā pasākumā. Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltītajā pasākumā, Konstitucionālā likuma "Par Latvijas Republikas valstisko statusu" pieņemšanas dienai veltītajā pasākumā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienām veltītajos pasākumos.

4.20. Izglītojamajiem, pamanot šā dpkumenta 5. punktā minēto aizliegumu pārkāpumu, nekavējoties par to ziņot SKOLAS direktorei vai jebkuram ātrāk pieejamajam SKOLAS pedagogam.

5.      Izglītojamo aizliegumi SKOLĀ un tās teritorijā

5.1. Iegādāties, lietot, glabāt un realizēt alkoholiskos dzērienus, narkotikas, toksiskās un psihotropās vielas, enerģijas dzērienus, gāzes baloniņus, gāzes pistoles, šaujamieročus un aukstos ieročus.

5.2. Smēķēt.

5.3. Realizēt vardarbības izpausmes (fizisko, emocionālo un psiholoģisko ietekmēšanu, seksuālo un kibervardarbību, izglītojamo un SKOLAS darbinieku pazemošanu).

6.      Atbildība par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu

6.1. Izglītojamais par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu nes atbildību, kuru nosaka pedagogs, izvērtējot izglītojamā iekšējās kārtības noteikumu pārkāpuma smagumu.

6.2. Izglītojamā pārkāpuma gadījumā pedagogs veic kādu no sekojošajām darbībām:

6.2.1.      pedagoģiski audzinoša saruna ar izglītojamo;

6.2.2.      pedagoģiski audzinoša saruna ar izglītojamo un rakstiska paskaidrojuma pieprasījums, izglītojamā paskaidrojuma nodošana administrācijas pārstāvim;

6.2.3.      lietas nodošana administrācijai turpmākai rīcībai (pedagoģiskai sarunai; pedagoģiskai sarunai ar nepilngadīgo vecāku piedalīšanos; lietas izskatīšanai pedagoģiskās padomes sēdē);

6.2.4.      nekavējoša policijas izsaukšana.

6.3.       Administrācijas pārstāvis izvērtējot izglītojamā iekšējās kārtības noteikumu pārkāpuma smagumu, veic kādu no sekojošajām darbībām:

6.3.1.      pedagoģiski audzinoša saruna ar izglītojamo;

6.3.2.      nepilngadīgo izglītojamo vecāku uzaicinājums uz sarunu ar SKOLAS administrāciju;

6.3.3.      nepilngadīgajiem izglītojamiem novada vai pašvaldības, kur deklarēts jaunietis, atbalsta personāla (policijas, sociālā dienesta, bāriņtiesas) informēšana un iesaistīšana;

6.3.4.      ja nepilngadīgs izglītojamais ierodas SKOLĀ alkohola reibumā, pēc fakta konstatēšanas tiek sastādīts akts, saņemts paskaidrojums no izglītojamā, ja viņš ir spējīgs to uzrakstīt, izsaukti nekavējoties uz SKOLU vecāki, lai nogādātu izglītojamo mājās. Ja vecākus nav iespējams sazvanīt vai vecāki atsakās ierasties, nekavējoties ziņo pašvaldības policijai. Pēc izglītojamā atgriešanās SKOLĀ, administrācija, izvērtējot pārkāpuma smagumu veic kādu no 7.2.1. - 7.2.2. punktos atrunātajām darbībām.

6.3.5.      SKOLAI ir tiesības atskaitīt pilngadīgo izglītojamo par šīs kārtības 4.4. punkta sistemātisku pārkāpumu.

7.      Izglītojamo un pedagogu rīcība ārkārtas situācijās

7.1. Atskanot evakuācijas signālam Ozolnieku vidusskolā, tiek ziņots par ārkārtas situāciju (sprāgstvielas, ugunsgrēks).

7.2. Izglītojamajiem šādā situācijā jārīkojas sekojoši:

7.2.1. atrodoties mācību telpās – jāpakļaujas pedagoga norādījumiem, organizēti jāevakuējas no Ozolnieku vidusskolas telpām un jāpulcējas sporta laukumā;

7.2.2. atrodoties ārpus klašu telpām – patstāvīgi jāpamet Ozolnieku vidusskolas telpas pa iespējami tuvāko izeju vai jāvirzās evakuācijas plānā norādītās sarkanās bultas virzienā. Pēc evakuācijas jāpulcējas sporta laukumā, jāreģistrējas pie klases audzinātāja, cita pedagoga vai skolas administrācijas darbinieka.


 

Pielikums

iekšējam normatīvajam aktam nr. 4.3.7.

 

Izdots saskaņā ar Izglītības likuma 31. panta

3. daļas 5. apakšpunktu un

pamatojoties uz Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas

padomes sanāksmes Nr. 3 no 06.06.22. lēmumu nr. 1

 

Individuālo mācību līdzekļu saraksts izglītības programmu īstenošanai, ko jānodrošina nepilngadīgo izglītojamo vecākiem vai pilngadīgajiem izglītojamajiem Jelgavas novada Tālmācības vidusskolā

 

1.      Dators ar Office programmatūru, ar videokameru un mikrofonu.

2.      Tālrunis, pa kuru izglītojamo var sazvanīt, ar ko var veikt fotografēšanu un kurā var ielādēt sporta aplikācijas.

3.      Kvalitatīvs interneta pieslēgums, lai izglītojamais var piedalīties tiešsaistes stundās izmantojot mikrofonu un video.


IEKŠĒJAIS NORMATĪVAIS AKTS Nr. 4.2.33.

 

APSTIPRINĀTS

    ar Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas

direktora rīkojumu Nr. JNTV/1-9./24./21

no 23.09.2024.

 

Izglītojamo sūdzību iesniegšanas un izskatīšanas kārtība

 

Izdots saskaņā ar

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 70. panta 2 daļu,

 

1.      Vispārīgie jautājumi

1.1.   Jelgavas novada Tālmācības vidusskolas (turpmāk tekstā – SKOLA) izstrādātais iekšējais normatīvais akts “Izglītojamo sūdzību iesniegšanas un izskatīšanas kārtība” (turpmāk tekstā - KĀRTĪBA) paredzēta, lai izskatītu un izvērtētu izglītojamo sūdzības.

1.2.   Par KĀRTĪBAS ievērošanu atbildīgs ir SKOLAS direktors (turpmāk – DIREKTORS).

1.3.   Klašu audzinātāji ar KĀRTĪBU izglītojamos iepazīstina mācību gada sākumā, veicot ierakstu e-klases žurnālā, klases stundā stundas tēmā. Izglītojamie apliecina iepazīšanos ar KĀRTĪBU septembrī pirmo reizi ieejot mācību vidē Moodle un pēc izlasīšanas ieliekot ķeksīti kvadrātā aiz augstāk minētajiem noteikumiem.

 

2.      Sūdzību iesniegšanas kārtība

2.1.   Sūdzības izglītojamie var iesniegt:

2.1.1.  mutiski, izstāstot iespējamā aizskāruma/apdraudējuma būtību DIREKTORAM vai jebkuram SKOLAS pedagogam. Izglītojamā mutiski izteikto sūdzību DIREKTORS vai pedagogs noformē rakstiski. Pedagogs saņemto sūdzību iesniedz izskatīšanai DIREKTORAM;

2.1.2.  sūtot elektronisku vēstuli e-klasē, uz SKOLAS e-pastu jntv@jelgavasnovads.lv, DIREKTORAM e-pastu irma.sermuksle@jelgavasnovads.lv vai jebkura SKOLAS pedagoga e-pastu. Pedagogi saņemto sūdzību iesniedz SKOLAS DIREKTORAM.

2.2.   SKOLAS DIREKTORS nodrošina sūdzības lietvedību atbilstoši MK noteikumiem Nr.99 no 19.04.1995.

 

3.      Sūdzību izskatīšanas kārtība

3.1.   Sūdzības un ziņojumus izskata DIREKTORS, bet sarežģītākos gadījumos – izveidota komisija (turpmāk – KOMISIJA), kurā ir vismaz trīs cilvēki. KOMISIJAS sastāvu apstiprina DIREKTORS.

3.2.   Gadījumos, ja sūdzība iesniegta par DIREKTORU, tad visus lēmumus ar sūdzību izskatīšanu pieņem Izglītības pārvaldes vadītājs. Sūdzību var iesniegt Izglītības pārvaldē rakstiski vai sūtot uz adresi: Jelgava, Pasta iela 37, LV-3001.

3.3.   Sūdzība pēc tās saņemšanas tiek izskatīta nekavējoties.

3.4.   Ja sūdzības saturs prasa tūlītēju rīcību (izglītojamais nav drošībā, apdraudējums notiek pašreiz), DIREKTORS cenšas novērst tiešo apdraudējumu, informē vecākus un/vai tiesībsargājošās institūcijas.

3.5.   DIREKTORS un KOMISIJA izmeklē katru atsevišķu sūdzības gadījumu, vadoties no saņemtās informācijas, kā arī pēc savas iniciatīvas iegūst nepieciešamos pierādījumus un papildus informāciju. Nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīts citu profesionāļu atbalsts.

3.6.   Ja veiktās izmeklēšanas rezultātā KOMISIJAS rīcībā nonāk ziņas par iespējamu izglītojamo tiesību aizskārumu, kam ir krimināli vai administratīvi sodāma pārkāpuma pazīmes, KOMISIJA sagatavo rakstisku ziņojumu tiesībsargājošām institūcijām.

3.7.   Ne vēlāk kā mēneša laikā pēc sūdzības iesniegšanas DIREKTORAM tiek iesniegts rakstisks KOMISIJAS sūdzības izvērtējums un iespēju robežās sniegta mutiska/rakstiska atbilde sūdzības iesniedzējam.

3.8.   DIREKTORS ir tiesīgs neatbildēt sūdzības iesniedzējam šādos gadījumos:

3.8.1.      sūdzība ir anonīma;

3.8.2.      sūdzības saturs ir klaji aizskarošs un izaicinošs;

3.8.3.  atbilde uz iesniegumu ir dota iepriekš, un tās saturs attiecībā uz iepriekšējās sūdzības norādītajiem tiesiskajiem vai faktiskajiem apstākļiem pēc būtības nav mainījies.

3.9.   Ja pēc KOMISIJAS iesniegtā sūdzības izvērtējuma tiek atklāti bērnu tiesību pārkāpumi, DIREKTORS lemj par iespējamo disciplināro atbildību, ja tai šāda atbildība piemērojama saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu prasībām.